Wystrój kawiarni

Projektowanie i budowanie z myślą o środowisku naturalnym są częścią naszego DNA.

Wooden espresso bar at Starbucks Reserve store

Uważamy, że kawiarnia powinna być miejscem, w którym zbiegają się i łączą różne ścieżki. Powinna być zintegrowana z sąsiednimi budynkami. I sądzimy, że jej wpływ na środowisko naturalne powinien być jak najmniejszy.

Projekty naszych lokali czerpią z dziedzictwa kawy i naszego programu Starbucks™ Shared Planet™, w którego ramach angażujemy się w życie społeczności i ochronę środowiska naturalnego. Kawiarnia wtapia się wystrojem i kształtem w otoczenie, a zarazem pomaga ograniczać negatywny wpływ na środowisko naturalne.

W trakcie budowy i remontów naszych kawiarni zaopatrujemy się u lokalnych dostawców i zatrudniamy miejscowe ekipy budowlane. W miarę możliwości staramy się też wykorzystywać elementy z odzysku. W tym celu odnosimy się do wytycznych firmowanego przez US Green Building Council programu certyfikacyjnego LEED®. (LEED® — Leadership in Energy and Environmental Design).

Do końca 2010 r. chcemy uzyskać certyfikat LEED® w dla wszystkich naszych lokali na całym świecie.

W każdej z naszych nowych i remontowanych kawiarni stosujemy cztery koncepcje projektowe. Zachęcamy do zapoznania się z nimi:

  • Dziedzictwo — styl kawiarni oddaje kupiecki charakter naszego pierwszego lokalu w Seattle na historycznym Pike Place Market: postarzone drewno, barwiony beton lub terakota, metalowe stołki i przemysłowe oświetlenie. Duże stoły, klubowe fotele i drewniane żaluzje przywołują na myśl okres przełomu minionego wieku.
  • Manufaktura — kawiarnie przywołują na myśl echa przemysłowej przeszłości miejskich targów z epoki modernizmu lat 30. Używamy prostych materiałów, takich jak nieosłonięte stalowe dźwigary, ceglane ściany, wąskie fabryczne okienka czy ręcznie szlifowane drewno — tworzymy przestrzeń dla twórczych spotkań z kulturą i sztuką.
  • Współczesność regionu — awangardowy styl, który jest jednocześnie wygodny i przyjemny. Przestrzeń jest jasna, przestronna i wypełniona światłem oraz meblami i tkaninami inspirowanymi tradycją regionu — wytchnienie od zgiełku pędzącego świata.
  • Koncept — nasi projektanci stale poszukują innowacji w przestrzeni współczesnej kawiarni. W punktach tego typu wspólnie z klientami organizujemy codzienne cupping kawy i herbaty, wydarzenia artystyczne czy zebrania społeczności.

Nasze kawiarnie