Mistrzowie sztuki kawy

Obóz szkoleniowy dla baristów

Dlaczego niektórzy z naszych baristów noszą czarne fartuchy zamiast tradycyjnych zielonych? To znaczy ze maja tytuł Coffee Master. Są ekspertami w sprawach kawy i zostali przeszkoleni, by być najlepszymi z najlepszych.

Tak jak niektórzy lubią języki albo piękne krajobrazy, tak samo są ludzie, dla których pasją jest kawa. Wierzymy, że kawa może zmienić każdego — dlatego otwieramy nasz program Coffee Masters dla wszystkich baristów Starbucks (nawet tych, którzy nie odróżniają crema od cappuccino).*

Zajęcia praktyczne zaczynają się już pierwszego dnia, a uczestnicy uczą się różnorodnych smaków i faktur kawy. Zabieramy ich w podróż do różnych regionów świata, w których uprawia się kawę, i chcemy, by już na samym początku, wyrobili sobie podniebienia prawdziwych koneserów. Uczą się nie tylko podstaw na temat kawy i jej bogatej historii, ale także jak przygotowywać kawę i jak zaprezentować swoją wiedzę w kawiarni.

Jednak dla niektórych partnerów Starbucks to zwyczajnie za mało. Są tacy, którzy chcą zasypiać i budzić się z myślą o kawie. Chcą osiągnąć najwyższy poziom uznania — tytuł Coffee Master. Dla nich przygotowaliśmy pięć rygorystycznych etapów szkolenia Coffee Master, w trakcie których będą oni oceniani przez ekspertów w terenie, przyrządzali idealnie skomponowane napoje, a nawet przemawiali na dorocznej konferencji Starbucks.

Ponieważ Coffee Master tym żyje, to jest jego pasja i misja.

Na szczęście dla Ciebie, Ci mistrzowie o niezmierzonej wiedzy są także bardzo pomocni i chętnie pokażą, jak przygotować idealna kawę. A najlepsze, ze możesz ich znaleźć w kawiarniach Starbucks w całej Polsce. Ucz się kawy od najlepszych — przyjdź i poznaj naszych Coffee Masters, i odkryj swój idealny napój.

* (CZY WIESZ, ŻE…? Crema to cienka warstwa piany na powierzchni espresso).