Wspieranie plantatorów i ich społeczności

Odpowiedzialna uprawa kawy i zachowanie zgodności z etyką handlową przy jej sprzedawaniu oznacza, że plantatorzy działają z pożytkiem dla swoich firm, wspólnot i środowiska naturalnego.

Wiemy, że nasz długofalowy sukces zależy od powodzenia tysięcy plantatorów, którzy uprawiają kawę. Właśnie dlatego współpracujemy z nimi w terenie, pomagamy im poprawiać jakość kawy i inwestujemy w programy pożyczkowe. Nie tylko uważamy, że należy tak postępować — to jest dobre dla naszej firmy. Pomagając plantatorom i wzmacniając ich społeczności, zapewniamy sobie trwałe źródło dostaw wysokiej jakości kawy na przyszłość.

Nasz cel

Do 2015 r. chcemy zwiększyć nasze nakłady na pożyczki dla plantatorów o 20 mln dolarów, by zmotywować ich do ograniczenia niekorzystnego wpływu upraw na środowisko naturalne.

Jakie działania podejmowaliśmy

Ośrodki pomocy

Starbucks otworzył w Kostaryce i Rwandzie ośrodki pomocy dla plantatorów oferujące im środki i wiedzę, które pozwolą im obniżyć koszty produkcji, skuteczniej walczyć z grzybami, poprawić jakość kawy oraz zwiększyć jej produkcję.

Programy pożyczkowe

W okresie wzrostu roślin i zbiorów wielu plantatorów sięga do swoich skromnych oszczędności, by pokryć wydatki do czasu sprzedaży zbiorów. Zdarza się, że niektórym brakuje gotówki i muszą wówczas sprzedać uprawy wcześniej — i taniej — w lokalnych skupach.

Starbucks oferuje środki finansowe dla organizacji udzielających pożyczek plantatorom kawy, które pomagają im w sprzedaży kawy w najbardziej korzystnym momencie i po właściwej cenie. Pożyczki dają też rolnikom możliwość inwestowania w rozwój gospodarstw. Dotychczas przeznaczyliśmy już ponad 15 mln dolarów na różne formy środków pożyczkowych dla plantatorów.