Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Skip to main content
sustainability

ZAPEWNIENIE ZRÓWNOWAŻONEJ PRZYSZŁOŚCI KAWY

Dbanie o środowisko jest niezbędne dla przyszłości kawy i jej plantatorów, a także dla świata, w którym żyjemy.

W Starbucks wierzymy w znaczenie troski o naszą planetę oraz współpracy i zachęcania innych do robienia tego samego. Jako firma, która opiera się na produkcie rolnym, ma to sens z biznesowego punktu widzenia. A jako ludzie żyjący na świecie, jest to po prostu właściwe postępowanie.

Jesteśmy dumni, że opracowujemy bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania i ciężko pracujemy, aby rozszerzyć nasze istniejące programy w celu zminimalizowania naszego wpływu na środowisko i przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

 

sustainability

ZMIANA OPAKOWAŃ JEDNORAZOWYCH NA OPAKOWANIA WIELOKROTNEGO UŻYTKU

sustainability

WYBIERZ PONOWNE UŻYCIE

Zmniejszenie ilości używania plastiku i zachęcanie Gości do korzystania z kubków wielokrotnego użytku jest jedną z kluczowych globalnych inicjatyw marki. Dzięki naszej szerokiej gamie podstawowych i sezonowych produktów, takich jak kubki, butelki na wodę, kubki na zimno, każdy może znaleźć swój ulubiony, by móc korzystać z niego w kawiarni.

cup

BRING YOUR OWN TUMBLER

Bring Your Own Tumbler to nasza flagowa inicjatywa, której celem jest wyeliminowanie odpadów papierowych i plastikowych. Przyjdź do Starbucks z własnym kubkiem wielokrotnego użytku, aby otrzymać 1 zł zniżki na swój ulubiony napój.

OPRACOWANIE LEPSZYCH SPOSOBÓW ZARZĄDZANIA ODPADAMI

sustainability

BEZSŁOMKOWE LIDY

Bezsłomkowe pokrywki Starbucks mają lekko uniesiony otwór do picia, który całkowicie eliminuje potrzebę stosowania słomki, co skutkuje ogólną redukcją plastiku. Bezsłomkowa pokrywka jest wykonana z tworzywa sztucznego, które można poddać recyklingowi.

sustainability

PAPIEROWE SŁOMKI

Wprowadziliśmy papierowe słomki, eliminując plastikowe, do wszystkich napojów, które nie mogą być podawane z naszą bezsłomkową pokrywką.

sustainability

DREWNIANE SZTUĆCE

Wyeliminowaliśmy plastikowe sztućce, wprowadzając ich drewniany zamiennik, który jest dostępny dla Gości zamawiających jedzenie na wynos (na żądanie).

ZABIERZ FUSY KAWOWE DO DOMU

Aby zminimalizować ilość odpadów, oferujemy naszym Gościom opakowania ze zużytymi fusami kawy do ponownego wykorzystania w gospodarstwie domowym lub ogrodzie.

tgtg

TOO GOOD TO GO

Aplikacja Too Good To Go łączy nas z Gośćmi, którzy pomagają nam ratować niesprzedane jedzenie z naszych kawiarni. Każdego dnia oferujemy torby-niespodzianki z nadwyżkami żywności za 1/3 pierwotnej ceny.